NYDA® EXPRESS TOIMEMEHHANISM
Dimetikoon on täivastaste preparaatide levinuim koostisosa. Dimetikoon on silikoonõli, mis hävitab täi kõik kolm arenguastet – tingu, noortäi ja täi. Juustesse pihustatud dimetikoon tungib tänu oma füüsikalistele omadustele täi hingamissüsteemi, tõrjub sealt välja õhu ja lämmatab täi. Ühtlasi blokeerib dimetikoon ka tingude ehk täimunade hingeavad, takistades seeläbi muna koorumist ja arenemist peatäiks.
Täi hingab passiivselt läbi 14 trahheest koosneva süsteemi. NYDA® express tungib tänu pindaktiivsetele omadustele täi hingamissüsteemi, tõrjub sealt välja õhu ja lämmatab täi.
NYDA® express koosneb kahekomponendilisest (dual formula) dimetikoonist ehk dimetikoonide segust, mille koostises on erineva ahela pikkuse ja viskoossusega dimetikoonid. Kahekomponendilise dimetikoonipreparaadi eripära seisneb selle eriti heas levimis- ja kattevõimes. See võimaldab NYDA® expressil tungida sügavale täiskasvanud ja noorte täide ning tingude hingamissüsteemi ja tõrjuda sealt hapniku välja. Selle tulemusel ei saa enam toimuda õhuvahetust ja kõik täi arengustaadiumid lämbuvad.
1. etapp:
Vedelam, kergesti lenduv dimetikoon annab NYDA® expressile täide ja tingude hingamisavadesse tungimiseks ning sealt hapniku välja tõrjumiseks vajalikud omadused.
2. etapp:
Kergesti lenduv dimetikoon aurustub. Alles jääb viskoossem, kleepjas dimetikoon, NYDA® express pakseneb, sulgedes täide ja tingude hingamissüsteemi pöördumatult.
NOKAUT 58 SEKUNDIGA
Siin võite näitlikult näha NYDA® expressi toimimist reaalajas. Juba 58 sekundit pärast NYDA® expressiga töötlemist ei suuda täi end enam liigutada. Teadlased [Richling ja Böckeler, 2008 (1)] määrasid laboris toimunud uuringu käigus kindlaks keskmise aja, mis kulus preparaadiga NYDA® töötlemisest kuni täide „nokaudini” ja see oli 19,7 sekundit.
1 Richling, I. & Böckeler, W. (2008): Lethal effects of treatment with a special dimeticone formula on head lice and house crickets (Orthoptera, Ensifera: Acheta domestica and Anoplura, Phthiraptera: Pediculus humanus) – Insights into physical mechanisms. Arzneimittelforschung 58 (5), S. 248-254.